Hakkımızda

Ankara Gölbaşı andezit taşı anadolu medeniyetleriiçinde doğal malzeme olarak günümüze kadar gelmektedir. Andezit taşı; Pembe ve gri renklerde olup, aşınmaya dayanıklı , kaymaya engel ve dekoratif-dir. Kışın sıcak turma özelliğinden dolayı devlet binaları, apartman ve villa tütü yapıların dış cephelerinde izolasyon malzeme olarak tercih edilen bir malzemedir. Kaymama özelliği ile ıslak mekanların aranılan doğal taşıdır. Don ve ısı farklılıklarından etkilenmez , bakım gerektirmez ve renk özelliğini kaybetmez. Bu özelliklerini Yıllarca korur.

Dekoratif ve kaymaz olması nedeniyle belediye ve inşaat sektörünün vazgeçil-mez tercihidir. Örnek olarak Ankara, İstanbul, İzmir ve Antalya bölgelerinde yoğunlukla kullanılmaktadır. Cilalı ve Cilasız olarak kullanılarak değişik dekoratif özellikler verilebilmektedir. Aynı zamanda kumlamalı , Mucartalı, Kabartmalı Mat ve Kalibreli(silimli) olarak kullanılabilmektedir. Tasarımcıların isteklerine uygun motif,resim,yazı ve figürler verilebilmektedir. 1980 yıllarında küçük çaplı atölye bazında Andezit Taşı Sektörüne giriş yaptıktan sonra firmamızın her geçen gün gelişen teknoloji ile taşı işleme yöntemleri değişti ve bu değişim bizim de sanayileşmemizi zorunlu kıldı. Yani taşı elle işleyen günlerden fabrikalı günlere geçiş yaptık.

Sektörümüzde kaliteyi de her geçen gün artırarak kalıcı olmayı hedefleyen bir firma olma yolunda önemli aşamalr kaydettik. Bütün bu gelişim sürecinde amacımız Gölbaşı Andezit Taşının kalitesini her kesime duyurmak, Türk mimarisinin muhteşem dokusunu taşa yansıtmak, istihdam oluştur-mak ve nihayetinde Türk ekonomisine katkıda bulunmak olmuştur. Bu güzel amaçlara ulaşmak için 2006 Yılında Öz Aktaş Andezit Madencilik İnşaat Nakliyat Gıda Sanayii ve Ticaret Anonim Şirketi kurulmuştur.

Kalite Politikası

Kalite Politikamız;

Özaktaş Andezit Madencilik A.Ş kaliteyi müşteri odaklı bir perspektif ile şirket kültürünün ana öğesi haline getirmeyi hedefler. Bu doğrultuda tüm Özaktaş Andezit çalışanları için "kalite" bir yaşam biçimidir.

Amacımız, kaliteyi standart yaklaşımın dar kalıplarından kurtarıp, Ankara Andezit Taşı işleme ve uygulama sanatını , kültür ve felsefeyi temel çıkış noktası alarak, başta yönetim olarak tüm çalışanlarda kalite bilincini oluşturmaktır.

Piyasalardaki fiyat ve rekabet ortamına bağlı kalarak, müşterilerimizin belirlenen ihtiyaç ve beklentilerini karşılamak, müşterilerimiz tarafından tanımlanan kalitede ulusal ve uluslar arası standartlara uygun ürün sunmaya çalışmak, bu amaçla tüm çalışanların katılımıyla, andezit taşı proses ve ürün kalitesini geliştirerek, ileri teknolojideki makine kapasitesiyle sürekli iyileştirmeye çalışmak ve müşteri memnuniyetini sağlamak firmamızın kalite politikasıdır.

 

Vizyon

Ankara Andezit Taşı Sektöründe her zaman ilkleri yaparak öncü olan şirketimizin hedefi; tüm teknolojik ve sanatsal imkanları kullanarak sektörün büyümesini sağlamak.

Misyon

Müşterilerimize her zaman söz verdiğimiz zamanda ürünlerini teslimini yapmak. Ankara Andezit Taşının tüm uygulmalarında yıllarca aynı şekilde sağlam ve estetik kalması için üretim kalitelerini yükseltmek.

Genel Müdür Mesajı

Taş ile tanışmamız elleri nasırlaşmış ustalardan öğrendiğimiz taş işleme ve taş sanatının en güzellerini görmekle başladı.

Yılların eskitemediği tüm sanatsal yapıların güzellikleri taşlarla asırlara taşınmasını gördükten sonra

Bizde "Baki Kalan Bu Kubbede Hoş Bir Sada imiş..." diyerek taş sektöründe bizde güzel eserlerle ses getirmek yola çıktık. Ankara Andezit Taşı ile .yüzlerce yılların eskitemediği projeye imza attık.

"Ankaranın Taşına Bak!" diyerek Ankara Andezit Taşını hep ön plana çıkardık.

Her zaman tüm projelerde önceliğimiz "Önce Kalite" diyerek istenilen projeyi en güzel şekilde ortaya çıkarmak olmuştur.

Sektörde hep ilkleri yapmamızın nedeni bu mesleğin içinde büyümemiz sanatımızı ve şirketimizi birlikte düşünmemiz olmuştur.

Özaktaş Andezit Madencilik olarak her zaman kalite, sanat, fiyat olarak müşterilerimize değer kazandırmaya devam edeceğiz.

Bayram DURSUN

Genel Müdür

ÖZAKTAŞ ANDEZİT MADENCİLİK A.Ş